Soovitused juuksepikenduste koduseks hoolduseks. Kliendi meelespea.
Võib:
- kuivatada fööniga;
- kasutada juuksesirgendajat; 
- kasutada lokitange;
- keerata lokirulle;
- kasutada lakki jms soenguvahendeid, v.a rasvaseid tooteid juuksejuurtel;
- kasutada ampullides olevaid juukseravivahendeid;
- vastavalt juuksetüübile kas värvida või toonida juuksejuuri.
Juuste pesemine
1. Juukseid tuleb pesta vastavalt vajadusele. Juukseid ei soovitata pesta ja värvida samal päeval, mil pandi pikendused või vahetult pärast pikenduste tõstmise hooldust, et mitte kahjustada kinnituskohti.
2. Juukseid tuleb pesta sirgelt seistes, mitte ettepoole kummargil asendis. Sõrmede liikumise suund pesemise ajal on kukla keskkoha poole. Samuti tehakse aeglasi siluvaid liigutusi piki juukseid ülalt alla.
3. Kasutada ei tohi sügavpuhastavaid šampoone, mis võivad juukseid vanutada, nii et neid on võimatu lahti harutada.
4. Tingimata tuleb palsamit panna kogu juustepikkuses, vältides siiski klambreid, kapsleid jm kinnituskohti. Kategooriliselt on keelatud hooldusvahendite panek kinnituskohtadele.  
5. Juukseid kuivatadaes vajutage need lihtsalt käterätikuga kuivaks, kuid ärge keerake neid rätikusse.
6. Juuksepikendused vajavad täiendavat niisutust (eriti lokkis juuksed), seetõttu tuleb kindlasti veel niisketele juustele kanda juustesse jäetavat palsamit või õlise tekstuuriga seerumit (ei jäta riietele jälgi). Sirgetele juustele võib otstesse kanda juuksekarva lõhenemise vastast palsamit, lokkis juuste korral pannakse seda kahele kolmandikule juuste pikkusest otstest alates.
Harjamine
1. Selliseid juukseid on kõige parem kammida spetsiaalse harjaga, mille piidel ei ole tipus väikseid mummusid.
2. Pidage silmas kinnituskohti: kuigi need on vastupidavad, tuleks juukseid kindlasti harjamise ajal juurte lähedalt toetada.
3. Niiskeid juukseid tuleb harjata eriti ettevaatlikult. Alustage harjamist alati otstest, hoides juukseid väljalangemise vältimiseks kindlalt käes.
4. Kõige parem on harjata juba pooleldi kuivanud juukseid.
5. Vältige juuste sassiminekut juurte lähedal, kammige need enne pusade tekkimist ettevaatlikult läbi.
Puhkus mere ääres, saun, bassein, solaarium...
Sauna minnes ÄRGE UNUSTAGE kaitsta juukseid spetsiaalse mütsi või käteräti abil, et vältida kinnituskohtade ja juuste ülekuumenemist.
Pärast meres või basseinis ujumist peske juukseid hoolikalt šampooniga jooksva vee all.
Kindlasti kandke juustele ka pähejäetavat palsamit, millel on hooldav ja kaitsev toime. Nii säilitate juuste tervist ning hoiate korralise hoolduse ajal kokku aega ja raha.

Juuste värvimine, melireerimine
Juuksepikendusi võib värvida. Neid võib lihtsalt toonida või muuta värvi, kuid kõige parem on seda teha enne pähekinnitamist. Juuksepikendusi võib värvida ka pärast paigaldamist, kuid see on tehniku jaoks tunduvalt töömahukam protsess.
Kõige parem oleks kasutada madala kontsentratsiooniga oksüdanti – kuni 6%. Kindlasti tuleb arvesse võtta, et juuksepikendused võivad värvi muuta kiiremini ja omandada eredama varjundi kui pärisjuuksed. Seepärast kasutataksegi juuksepikenduste (eriti heledate toonide korral) madalama kontsentratsiooniga värvi või lühendatatakse selle toimeaega. Seda arvesse võttes võib klient põhimõtteliselt värvida juukseid iseseisvalt ka kodus tavalise poevärviga. Blondeerimise korral on värvi oksüdandisisaldus sageli suurem ja sel juhul tuleb tingimata püüda vältida värvi sattumist polümeerribadele. Värvimise ajal asuvad polümeerribad agressiivses keskkonnas ja muutuvad selle toimel pehmeks. Seepärast tuleb värvimist lõpetades esimese asjana kuivatada juuksed juurte juurest, et polümeerribad kuivaksid korralikult ära, alles seejärel võib asuda ülejäänud juuste kuivatamise juurde.
Tooniva toimega šampoone ei tasu juustele kanda paksu kihina (eriti kinnituskohtadele), selle asemel võiks neid esmalt lahjendada ja alles siis valada toonimiseks juuksepikendustele.
Tähelepanu!!! Kõige parem on, kui kogu protseduuri teostab juuksetehnik, kes võib ära hoida terve rea probleeme. Kodustes tingimustes võib juukseid värvida pärast konsulteerimist juuksetehnikuga. 
 
Pusad juustes
Isegi kõige hoolikamalt paigaldatud juukespikendustesse tekkivad pusad, kui juuste kammimiseks ei kasutata spetsiaalset harja. Tavalise harjaga ei saa juuksejuuri harjata, kuid tegemist on hädavajaliku toiminguga!
Pusad on igat tüüpi pikenduste kõige hullem vaenlane. Just nende pärast kaotate juukseid, kui sassis salgud tuleb halastamatult maha lõigata. Kui klient ei ole mingil põhjusel hooldusreeglitest kinni pidanud ning pusad on juba tekkinud, siis ei ole põhjust loota, et juuksetehnik hakkab aega raiskama nende lahtiharutamisele.
TÄHTIS – pusade tekkimise põhjused!

1. Keratiinkapslitesse on paigaldamisel tekkinud konarused. 
2. Vale hooldus.
3. Klient heidab magama märgade juustega.
4. Juuksepikendused on valmistatud ebakvaliteetsest toorainest.
Skycode - Veebilehe valmistamine
© TINS SYSTEM OÜ, reg. nr. 11693087